Co możemy zobaczyć w Tallinie i Mińsku?

Z bogatego estońskiego dziedzictwa i wielu inspirujących budynków, które prezentują swoją przeszłość słynie Tallin, który zawiera ogromne ilości imponujące zabytki i pomniki, być może z których najbardziej godnym uwagi jest prawosławny świątynia Aleksandra Newskiego, który dominuje nad znaczną częścią miasta, ponieważ znajduje się na szczycie wzgórza. W Tallinie znajduje się również wiele innych przybytków, które stały się znaczącymi punktami orientacyjnymi w Tallinie. Należy do nich warownia Toompea na Toompea Hill (Wzgórze Katedralne). Znany miejscowo jako Castrum Danorum, zamek Toompea jest jednym z najbardziej znanych i łatwych do odnalezienia zabytków Estonii, został on wybudowany z drewna w X wieku.

Wpisując w wyszukiwarkę tekst: „Tallin kultura” otrzymamy ogrom informacji, które na pewno okażą się pomocne przy planowaniu swojej trasy zwiedzania.

Następnym w kolejce miejscem godnym zwiedzenia jest Mińsk. Stalinowska architektura Mińska może stanowić numer jeden pośród powodów dla których warto spędzić kilka chwil w stolicy Białorusi. Znajduje się tam mnogość zabytków i pomników, które są niezwykle imponujące. Sowieci budowali monstrualne pomniki wzniesione na cześć miast, które miały stanowić opór przeciwko Niemcom, dlatego też odszukamy tam wiele posągów wierszokletów, kompozytorów, pisarzy i polityków z Białorusi. Wiele dzieł sztuki realizmu społecznego takich jak rzeźby i mozaiki ścienne wciąż można uświadczyć na deptakach i w środku budynków w Mińsku. Najbardziej imponujące są Kolumna Zwycięstwa, wyspa łez, pomnik Jakuba Kołasa i oczywiście pomnik lidera.