Jeśli urlop to tylko w Bułgarii

Urlop w Bułgarii to był hit wakacyjny lat 70. i 80., jak to nasi rodacy uwielbiali jechać do Słonecznego Brzegu. W czasach PRL-u Polacy mieli ograniczone możliwości turystyczne, często bywali właśnie w Bułgarii i NRD. Bułgaria jest państwem, do jakiego powinniśmy przyjeżdżać stale, bowiem posiada wspaniałe plaże oraz znakomite warunki do wypoczynku, ale po 1989 roku jakoś zaniechaliśmy tam jeździć, co ma związek z tym, iż zachłysnęliśmy się innymi możliwościami i nowymi dotychczas krajami Zachodniej Europy.

Bułgarię ponownie zaczęliśmy odwiedzać w obecnych latach, gdy to pokazało się, że rozumiejąc na wylot państwa Unii Europejskiej śmiało zaczęliśmy wracać do mniej atrakcyjnych, lecz równie godnych odwiedzenia państw, co Niemcy i Hiszpania.

Wczasy Bułgaria, to są dzisiaj równie popularne co wyprawy do Chorwacji, jaka stała się dla nas taką Bułgarią w latach 90. i początek XXI wieku.

Trendy turystyczne wciąż się zmieniają, stale pragniemy zwiedzać nowe kraje, jednak czasami warto wrócić tam, gdzie bawiliśmy się najwspanialej. Dla sporej grupy ludzi właśnie Bułgaria jest tym miejscem, niezapomnianym wspomnieniem wakacyjnym z dziecięcych lat oraz pierwszej młodości, gdy jeździliśmy tam na wakacje z rodzicami. Obecnie moda na Bułgarię ponownie powraca, warto zatem kupić albo odszukać stary przewodnik podróżniczy.