Stany Zjednoczone Ameryki – różnorodność na całego!

Stany Zjednoczone, chociaż nie znajdują się w grupie szczególnie egzotycznych regionów na świecie, są jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych obieranych przez ludzi mieszkających w europie. Niektórzy chcą tam się przeprowadzić i spełnić swój „american dream”, inni pragną zobaczyć rodzinę lub przyjaciół, a jeszcze następni podróżują by po prostu poznać inną kulturę, i zobaczyć interesujące miejsca na świecie znane przeważnie z plakatów lub seriali. Ze względu na fakt, że przeloty do Stanów Zjednoczonych są kosztowne, trzeba odpowiednio zaplanować całą wycieczkę i pobyć tam więcej czasu. Należy wziąć pod uwagę fakt, że dlatego, że kraj ten jest ogromny, samo podróżowanie na terytorium Stanów Zjednoczonych zajmie sporo czasu i również zabierze sporą ilość środków finansowych.

Co takiego mogą nam zaoferować Stany Zjednoczone?

Jest to kraj niesamowicie duży i zdecydowanie bardzo różnorodny. Chociaż panuje twierdzenie, że jest to kraj ubogi pod względem kulturowym, jednak w rzeczywistości, może on się pochwalić dosyć sporym zróżnicowaniem etnicznym, jak i interesującą kuchnią, która wbrew powszechnej opinii w żadnym wypadku nie jest złożona przeważnie z hot-dogów, popcorn’u i tostów. Chociażby, w południowej części kraju królują dania ze znacznym wpływem kuchni meksykańskiej, takie jak chili con carne lub przepyszne burrito – ogólnie tak zwane Tex-Mex. W Stanach Zjednoczonych są też obszary, w których w niepowtarzalny sposób przygotowywane są owoce morza i różne inne specjały.

Do niezwykle interesujących obszarów na terytorium USA należy,wśród wielu innych, Oklahoma, na terenie której istnieje możliwość by odwiedzić wioski rodowitych Indian. Ci rdzeni obywatele USA nie mieli najprzyjemniejszego życia i w rezultacie obecnie niestety żyją w większości na stworzonych specjalnie do tego celu odgrodzonych terytoriach będących rezerwatami.

Wszyscy znajdą coś dla siebie

Wartym uwagi regionem Stanów Zjednoczonych jest Alaska, czyli stan oddzielony od reszty kraju, znajdujący się na północnym wschodzie (po wschodniej stronie Kanady). Alaska jest wyjątkowym miejscem, zarówno z uwagi na typową kuchnię, jak i przyrodę – obydwie wynikające z występującego tam klimatu chłodnego i subpolarnego. Można tam na przykład skosztować ciekawie przygotowanego mięsa z renifera.

Z innej jednak strony, wszyscy Ci, przepadający za odrobinę cieplejszym klimatem, niż ten panujący na Alasce, z pewnością zainteresowaliby się Florydą, gdzie znajduje się tak popularne i modne, kultowe Miami.

Pasjonatów polityki (i nie tylko, oczywiście) zainteresuje wizyta w Waszyngtonie, a zakochani w wielkich miastach z chęcią zwiedzą Nowy Jork by pójść na wieczorny spacer przez Manhattan i wypić drinka w jednych z najmodniejszych lokali na świecie.

Miłośnicy przyrody także znajdą w Stanach Zjednoczonych coś dla siebie – ta grupa podróżników najczęściej podąża szlakami parków narodowych, odwiedzając takie miejsca jak Park Yellowstone, Wielki Kanion czy wodospad Niagara.

Planując wycieczkę do Stanów Zjednoczonych należy pamiętać o tym, że konieczne jest uzyskanie odpowiedniej wizy do tego kraju oraz o tym, że straż graniczna może zawrócić nas z powrotem nawet po wylądowaniu na lotnisku w USA. Samo otrzymanie tego dokumentu nie należy do najłatwiejszych procedur. Niemniej jednak, zdecydowanie warto jest zwiedzić ten kraj chociaż jeden raz.