Najlepsze wakacje – tylko w górach!

Jeśli potrzebujesz miejsca, gdzie Twoja pociecha może spędzić wczasy w interesujący sposób i zapewnić sobie wspomnienia na całe życie – zdecyduj się na wysłanie go na wolne w górach. Nawet jeśli Twoja pociecha nie doceni w pełni widoków na imponujące górskie szczyty, z pewnością przemówi do niej duch przygody i oderwania się od szarej miejskiej rzeczywistości. Dobrym miejscem na wakacyjną wyprawę są Bieszczady – dalekie od cywilizacji, dające szansę na kontakt z naturą i nieskażoną wciąż naturą, pełne bezludnych ścieżek i szlaków turystycznych, po których można chodzić cały dzień i nie doświadczyć żywej duszy. W takich warunkach nawet zblazowany nastolatek poczuje, że to wolne jego życia i nie zatęskni za swoją miejską dżunglą. Pewnie zatęskni za to za zasięgiem sieci – ale ten niewygodny fakt będzie mu doskwierał najwyżej przez kilka dni. Potem zajmie go doświadczanie przygody – przebywanie w namiocie, rozpalanie ogniska, jedzenie pieczone na ogniu. A po powrocie będzie się chętnie dzielić wszystkim kolegom na social media.

Jeśli jednak górskie bieszczadzkie ostępy to cel zbyt odległy – dobrą opcją będą kolonie w Beskidach. Bliżej miast i wierchy nie tak odludne, ale fantastyczne i jeszcze nie tak zadeptane przez ludzi jak chociażby Tatry.

Czy warto wybierać się na wakacje w górach? Oczywiście, że tak! Góry doskonalą odpowiedzialność, odpowiedzialności i dają wytchnienie od wielkomiejskiego zgiełku i ciągłego pośpiechu, który nam na co dzień towarzyszy. Niebywałe widoki i niezapomniana przygoda gwarantowane! Jednocześnie też należy wziąć pod uwagę fakt, jak bardzo podróż taka może dodatnio wpłynąć na rozwój nastolatków.